Dodany: 12.11.2021 18:29|Autor:

Książka: Początek
Brown Dan
Notę wprowadził(a): Pingwinek

Robert Langdon, profesor Uniwersytetu Harvarda i specjalista od symboli, przenosi nas do malowniczej Hiszpanii. Tam przemierza ulice Madrytu, Barcelony, Sewilli i Bilbao w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ludzkość pytania:
- Skąd pochodzimy?
- Dokąd zmierzamy?

Brown zapełnił karty tej fascynującej powieści kodami, symbolami, odkryciami naukowymi, ciekawostkami religijnymi, historycznymi i architektonicznymi. Powiewu świeżości dodają opisy dzieł sztuki współczesnej i najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych!

Bez względu na to, kim jesteś i w co wierzysz, nie masz wpływu na to, co się wydarzy...

Dan Brown - autor wielu bestsellerowych powieści, w tym "Kodu Leonarda da Vinci", który stał się jedną z najlepiej sprzedających się książek wszech czasów, a także przedmiotem debaty intelektualnej. Jego powieści ukazały się w 56 językach na całym świecie.

Jest synem nauczyciela matematyki i organistki kościelnej. Już w szkole zrodziła się jego fascynacja paradoksalnymi powiązaniami między nauką a religią. Te motywy ostatecznie tworzą tło jego książek. Ukończył Amherst College i Phillips Exeter Academy, gdzie później uczył języka angielskiego, nim na dobre poświęcił się pisaniu.

[Wydawnictwo Sonia Draga, 2017]