Dodany: 15.01.2022 17:55|Autor: _aw_

Czytatnik: Lelum Polelum

2022

2022

Na początku roku wzięłam coś obyczajowego i o miłości porzucając trupy:
1. Ci, którzy przeżyli (Grabowska Ałbena (Grabowska-Grzyb Ałbena)) 3
2. Ci, którzy walczyli (Grabowska Ałbena (Grabowska-Grzyb Ałbena)) 2.
Trzeciego tomu nie będę czytać. Nie moje klimaty.

Wracam do trupów:

1. Co mówią zwłoki: Opowieści antropologa sądowego (Black Sue). Bardzo dobra, porusza problemy egzystencjonalne na różnych płaszczyznach. 5
2. Ślubna suknia (Lemaitre Pierre) Chyba jednak nie po drodze mi z tymi thrillerami francuskimi. Książka dobra, tematyka w moim klimacie, a jednak coś nie do końca mnie wciąga. 4.
3. Za wszystko trzeba płacić (Marinina Aleksandra (właśc. Aleksiejewa Marina)) to 10 tom tej serii. Zmęczyła mnie ta historia bardzo. Albo mam przesyt, albo jest słaba i do tego bardzo obszerna. 2.
4. Letarg (Enger Thomas) Bardzo fajna historia. Na pewno sięgnę po kolejne tomy. 4,5
5. Śreżoga (Puzyńska Katarzyna) 4
6. Nos Pinokia (Persson Leif Gustav Willy) Dziwna zagadka, ale całość przyjemnie się czytało. 4
7. Martwiec (Puzyńska Katarzyna)v 4
8. Punkt zero (Enger Thomas, Horst Jørn Lier) 4.

Fantasy:

1. Chąśba (Puzyńska Katarzyna). Ciekawa konstrukcja 4

Biografia/autobiografia/pamiętnik

1. Halina: Dziś już nie ma takich kobiet: Opowieść o himalaistce Halinie Krüger-Syrokomskiej (Kamińska Anna) 4,5
2. Simona: Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak (Kamińska Anna) 4,5
3. Północ: Jak odnalazłem siebie na Szlaku Appalachów (Jurek Scott, Jurek Jenny) 3. Podziwiam gościa, ale zbyt kronikarskie, brak ciekawostek.
4. Morsowanie: Jak świadomie obcować z zimnem (Romanovski Valerjan) 4

Reportaż / zbiór reportaży

1. Zanim wyjedziesz w Bieszczady (Nóżka Kazimierz, Scelina Marcin, Kozłowski Maciej (ur. 1960)) 4.
2. Mądrość wilków: O tym, jak myślą i troszczą się o siebie: Zdumiewające fakty o zwierzęciu, które jest najbardziej podobne do człowieka (Radinger Elli H.) Bardzo mądra i ciekawa pozycja. Mam coś z wilczycy. 5
3. Białowieża szeptem: Historie z Puszczy Białowieskiej (Kamińska Anna) 4,5

2022 18 przeczytanych książek. Ja pitolę. Inne pasje mnie pochłaniają.