Dodany: 27.01.2022 20:00|Autor:

"Gdybym miała córkę, czytałabym jej powieści o Enoli Holmes od kołyski! Mam dwóch synów, ale i tak chętnie poczytam im, co wyprawiała ta dziewczyna, bo wszystkim dzieciakom życzę takiego podejścia do życia!"

Justyna Dżbik-Kluge

Kolejna sprawa młodej detektywki, która depcze po piętach starszemu bratu Sherlockowi i już dorównuje mu sprytem i dedukcyjnymi zdolnościami. Niektórzy powiedzieliby nawet, że go przewyższa…

Gospodyni Enoli Holmes, pani Tupper, stała się z czasem bardzo bliska dziewczynie, która nie ma dobrych relacji z własną rodziną, jeśli nie liczyć sporadycznych kontaktów z bratem. Mimo tego, że kobieta jest prawie zupełnie głucha i niespecjalnie umie gotować, do pewnego stopnia zastępuje Enoli nieobecną matkę. Dlatego młoda detektywka jest przerażona, gdy odkrywa, że pani Tupper została porwana! Kto mógłby to zrobić i dlaczego? I co ma z tym wspólnego słynna pielęgniarka Florence Nightingale?

Nancy Springer jest autorką ponad pięćdziesięciu książek dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Seria książek o Enoli Holmes powstała dzięki Sherlockowi Holmesowi, który jest jej ulubionym bohaterem. Znaną postać nie tylko tutaj autorka uczyniła punktem wyjścia emocjonującej historii w "Tales of Rowan Hood" opisała losy pewnej dziewczynki, która jest córką Robin Hooda. Za serię o Enoli była dwukrotnie nominowana do Nagrody im. Edgara Allana Poe.

Ekranizacja pierwszego tomu "Enola Holmes i sprawa zaginionego markiza" z Millie Bobby Brown w roli tytułowej i Henrym Cavillem jako Sherlockiem była w 2020 roku wielkim hitem Netfliksa.

Tom szósty już wkrótce!

[Wydawnictwo Poradnia K, 2021]