Dodany: 12.02.2022 16:21|Autor:

Książka: Czas Abrahama
Siesicka Krystyna
Notę wprowadził(a): Pingwinek

Krystyna Siesicka mieszka w Warszawie, na zacisznej, stromej ulicy, prowadzącej ze Starego Miasta aż do samej Wisły. Pisze swoje powieści na komputerze i już od dawna przekazuje nam dyskietki. Ten komputer, no i może jeszcze kilka kuchennych udogodnień, to jedyne nowoczesne sprzęty, dla których nasza Autorka znajduje miejsce w swoim domu, bo najbardziej lubi mieć wokół siebie miniony czas: tu jakiś stary stolik, tu sędziwy fotel, na którym wysypia się kot, tu abażur z kordonkowej serwetki, tu cukiernica prababci i rodzinne pamiątki. Jednak na wszystko, co dzieje się poza Jej domem, a już zwłaszcza na Wasze sprawy i na Was samych, Krystyna Siesicka patrzy zawsze z czujną i niezwykłą uwagą, z której później powstają książki. Skończyła dziennikarstwo, ale Jej życie wypełniła praca literacka. Sama śmieje się i mówi: "Nie jestem ani dziennikarką, ani literatką. Jestem po prostu kociarą".

Akapit Press gorąco poleca książki, które Krystyna Siesicka pisze dla Was już od wielu lat. I te dawne, które ciągle wznawiamy, bo kolejni Czytelnicy szukają ich w księgarniach, i te ostatnie, tak bardzo współczesne. Nakładem naszego Wydawnictwa ukazały się: "Zapałka na zakręcie" i "Pejzaż sentymentalny" - druga część "Zapałki", "Falbanki", "Woalki" i "Wachlarze", "Zapach rumianku", "Fotoplastykon", "Beethoven i dżinsy", "Między pierwszą a kwietniem", "Parada fiołków", "Jezioro Osobliwości", "Zapach rumianku", "- ?... - zapytał czas", "Piosenka koguta", "Wielki jarmark", "Sabat czarownic", "Dziewczyna mistrza gry", "W stronę tamtego lasu", "...nie ma z kim tańczyć...", "Kapryśna piątkowa sobota", "Gorzkie słodkie pocałunki", "Twoje wielkie tajemnice", "Pamiętaj, że tam są schody".

Polska Sekcja IBBY (Międzynarodowe Kuratorium Książek dla Dzieci) w 2000 roku po raz pierwszy przyznała polskiemu autorowi medal za osiągnięcia literackie. Za całokształt swojej twórczości otrzymała go właśnie nasza Autorka.

[Wydawnictwo Akapit Press, brak informacji o roku wydania]