Dodany: 25.03.2022 09:08|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Świętujemy Dzień Czytania Tolkiena

25 marca angielskie Towarzystwo Tolkienowskie organizuje Dzień Czytania Tolkiena. W 2022 roku odbędzie się on pod hasłem "Love and Friendship".

Nie tak dawno wspominaliśmy 130. rocznicę urodzin Tolkien J. R. R. (Tolkien John Ronald Reuel), a dzisiaj mamy pretekst do celebrowania jego twórczości! Od 2003 roku The Tolkien Society (Towarzystwo Tolkienowskie) obchodzi Dzień Czytania Tolkiena, którego celem jest popularyzowanie i zwiększanie wiedzy o życiu i twórczości Tolkien J. R. R. (Tolkien John Ronald Reuel).

Data 25 marca nie jest, oczywiście, przypadkowa - tego dnia upadł Władca Pierścieni (Sauron) oraz forteca Barad-dûr. Dzień Czytania Tolkiena w 2022 roku obchodzony jest pod hasłem "Miłość i Przyjaźń" (ang. "Love and Friendship").

26 marca organizatorzy organizują trzy godzinne sesje czytania na żywo - o 10:00 (9:00 czasu miejscowego), 14:00 (13:00 czasu miejscowego) oraz 19:00 (18:00 czasu miejcowego). W ich trakcie uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat miłości i przyjaźni w twórczości Tolkien J. R. R. (Tolkien John Ronald Reuel), a także przeczytać fragment w wybranym języku.

Rejestracja na sesje czytania dostępna jest tutaj.

Jesteście fanami Tolkien J. R. R. (Tolkien John Ronald Reuel)? Które z opublikowanych przez niego dzieł należą do grona Waszych ulubionych? Czekamy na Wasze tolkienowskie wspomnienia w komentarzach! :)

Więcej o Tolkienie: 130. rocznica urodzin J.R.R. Tolkiena

Źródło: tolkiensociety.org