Dodany: 06.04.2022 06:21|Autor:

Dalszy ciąg losów bohaterki bestsellerowego cyklu, ukazującego się dokładnie w setną rocznicę pierwszego wydania!

Pollyanna jest już dużo starsza i powoli wkracza w dorosłość. Przeprowadzka przynosi ze sobą nowe znajomości i nowe możliwości, ale również nowe tajemnice. Czy miłosne perypetie nie złamią ducha bohaterki? I czy zasady "gry w radość" sprawdzą się w dorosłym życiu?

"Zamiast bez przerwy mówić komuś o jego wadach, mówcie mu o zaletach. Spróbujcie odzwyczaić go od złych nawyków. Wskażcie mu dobre strony jego istoty, jego prawdziwe »ja«, które może zdobyć się na odwagę, może działać i zwyciężyć! [...]. Ludzie promieniują tym, co wypełnia ich umysły i serca".

Eleanor H. Porter (1868-1920) - pisarka amerykańska. Uczęszczała do konserwatorium muzycznego i to właśnie z tą dziedziną związane są początki jej kariery. Zrezygnowała ze śpiewu, aby poświęcić się literaturze. Sławę przyniosła jej "Pollyanna" (1913), która w pierwszym roku wydania sprzedała się w nakładzie miliona egzemplarzy. Dwa lata później ukazała się część druga - "Pollyanna dorasta".

"Romantyczna" to seria książek, po które sięgają zarówno dorastające dziewczęta, jak i wiedzione sentymentem ich mamy i babcie. Towarzyszące dojrzewaniu kobiet ponadczasowe rozterki opisane są pięknym językiem klasycznych powieści.

[Wydawnictwo Egmont, 2013]