Dodany: 15.04.2022 08:17|Autor:

Książka: Skarb Mikołajka
Kecir-Lepetit Emmanuelle
Notę wprowadził(a): rafalb93

Mikołajka i jego kolegów nie trzeba nikomu przedstawiać... Ich perypetie rozbawiały do łez niejedno pokolenie. To wspaniała kompania przyjaciół, którzy w książce "Skarb Mikołajka" wyruszają na poszukiwania skarbu z nadzieją, że uratuje on głównego bohatera przed przeprowadzką na drugi koniec Francji.

"Skarb Mikołajka" to pozycja oparta na filmie o tym samym tytule, dlatego oprócz barwnej historii znajdziemy na jej kartach również wiele filmowych kadrów. Przygody Mikołajka odbywają się oczywiście w tym samym gronie co zawsze. Nie zabraknie wiecznie głodnego Alcesta, najlepszego ucznia w klasie Ananiasza czy Kleofasa, który zawsze wpadnie na jakiś odjazdowy pomysł. Tym razem fabuła toczy się wokół przeprowadzki Mikołajka i jego rodziny. Cała paczka bardzo chce temu zapobiec - przecież są nierozłączni!

Film "Skarb Mikołajka" powstał w 2021 roku i zdobył uznanie wiernych czytelników, tak jak i poprzednie dwie ekranizacje ("Mikołajek" i "Wakacje Mikołajka"). W Polsce premiera przewidziana jest na luty 2022 roku. Autorka opowieści na podstawie familijnej komedii to Emmanuelle Lepetit. Ma ona również na swoim koncie inne pozycje inspirowane kultowymi historiami Renégo Goscinny'ego i Jeana-Jacquesa Sempégo o ulubionym francuskim uczniu ludzi z całego świata. Do innych książek jej autorstwa należą m.in. "Najnowsze przygody Mikołajka" oraz "Mikołajek. Mój tata jest najlepszy".

[Wydawnictwo Znak, 2022]