Dodany: 15.05.2022 22:11|Autor: mirejlle

Czytatnik: Słowo jest darem

Lektury maja 2022

35-36
Osiedle marzeń (Chmielarz Wojciech)
Ocena: 4,5
Cienie (Chmielarz Wojciech)
Ocena: 4
Gatunek: thriller, sensacja, kryminał
No doczytało się. Ostatnia nudna, przed ostatnia nawet ciekawa. Na razie odczuwam swego rodzaju przesyt, ale i tak było warto. Zwłaszcza kiedy dużo pracy wokół i trudno się skupić na wartościowszym przyjmowaniu.
37.
Czystka (Surmiak-Domańska Katarzyna)
Ocena: 5
Gatunek: literatura faktu
Autorka szuka swoich korzeni, przyczyn rodzinnych traum i próbuje skonfrontować się z przeszłością ojca w obliczu rzezi wołyńskiej.
Bardzo udana to próba, realna. Bez nadmiernego epatowania grozą tego czasu, ale i bez niedopowiedzeń.
38.
Idealne dziecko (Berry Lucinda)
Ocena: 4,5
Gatunek: thriller, sensacja, kryminał
O litości, to było niezwykłe doświadczenie, czytałam do czwartej rano, nockę dla tego zarwałam. I chociaż naprawdę mocno niewiarygodna historia. Praktycznie w każdym wątku można znaleźć jakieś zgrzyty i nieścisłości... To tak mocno wciąga, że przepadłam, musiałam skończyć, choćbym miała nie spać wcale. I poznać rozwiązanie. Po pierwsze dobry styl, po drugie nieźle napisani główni bohaterowie. A prawdopodobieństwa prawie nie ma. :) Ale co tam. Rozrywka była pierwszorzędna. :)
39, 40.
Piętno (Piotrowski Przemysław)
Sfora (Piotrowski Przemysław)
Ocena: 5
Rozrywka pierwszorzędna, język porządny, styl naprawdę dobry, bohaterów da się lubić. Czego chcieć więcej od takiej literatury kryminalnej.
No, może brutalny trochę za bardzo, i jeden i drugi, ale w tych czasach to już chyba robi się normalne.
Tak, czytam kolejny. :)
Nie, nie czytam tylko takich rzeczy teraz, aż tak nie jest jeszcze źle z moją głową. :)