Dodany: 30.08.2022 09:51|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

W piątek rozpoczyna się Herling-Grudziński Festiwal

Już w najbliższy weekend - od 2 do 6 września - odbędzie się druga edycja "Pociągu do literatury" - Herling-Grudziński Festiwal.

Celem Festiwalu jest dotarcie do jak największej grupy odbiorców, mieszkańców i turystów oraz integracja wielu instytucji i pasjonatów literatury wokół idei promocji czytelnictwa.

Podczas Festiwalu organizatorzy zaplanowali m.in.: spotkania z pisarzami, publicystami, artystami, warsztaty, wystawy, kiermasze książek, gry i zabawy ze słowem z udziałem znakomitych gości, koncerty, konkursy – w tym I Ogólnopolski Konkurs Literacki na Felieton o "Brzytwę Pilcha".

Podczas II edycji swoją twórczość zaprezentują m. in.: Anna Kańtoch, Agata Passent, Ryszard Ćwirlej, Grzegorz Kozera, Robert Małecki, Joanna Olech, Andrzej Stasiuk, Agata Twardoch. Osoby, które lubią dyskusje na tematy literackie i społeczne, będą miały okazję wziąć udział w panelach prowadzonych przez Kingę Strzelecką-Pilch i Bartłomieja Zapałę. W świat nauki zabiorą młodych odbiorców Tomasz Rożek i Pan Pytalski, a w świat muzyki połączony ze światem poezji Mirona Białoszewskiego - Ygor Przebindowski i Mariusz Ostrowski.

Organizatorami "Pociągu do literatury" są Miejska Biblioteka Publiczna, Wzgórze Zamkowe – Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej oraz Muzeum Zabawek i Zabawy.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest tutaj.

Źródło: http://mbp.kielce.pl
Zdjęcie: http://mbp.kielce.pl