Dodany: 08.11.2022 12:24|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Rebecca Makkai w Warszawie i w Poznaniu

Rebecca Makkai, autorka książki "Wierzyliśmy jak nikt", odwiedzi Polskę. Amerykańska pisarka weźmie udział w spotkaniach autorskich w Poznaniu (9 listopada) oraz w Warszawie (10 listopada).

Rebecca Makkai jest autorką takich książek, jak: "Wierzyliśmy jak nikt" (wydanej w Polsce w 2020 przez Wydawnictwo Poznańskie), "The Hundred-Year House", "The Borrower" oraz zbioru opowiadań "Music for Wartime". W 2023 roku ukaże się jej nowa powieść "I Have Some Question for You". Makkai pracuje na wydziale sztuk pięknych w Sierra Nevada College na Uniwersytecie Northwestern, ponadto jest dyrektorką artystyczną fundacji StoryStudio w Chicago. Jej książki przetłumaczono na czternaście języków, a opowiadania włączono w skład licznych antologii, w tym The Pushcart Prize XLI oraz The Best American Short Stories. Ma dwie córki i na co dzień mieszka w Chicago.

Powieść "Wierzyliśmy jak nikt" w tłumaczeniu Sebastiana Musielaka to jedna z najważniejszych książek ostatnich lat, która poruszyła czytelników i krytyków na całym świecie. To również finalistka nagrody Pulitzera oraz National Book Award. W 2020 r. dwumiesięcznik „Książki Magazyn do czytania” przyznał jej tytuł Książki Roku.

W Poznaniu rozmowę z pisarką poprowadzi Błażej Warkocki, a za tłumaczenie na język polski odpowiadać będzie Szymon Nowak. Spotkanie odbędzie się w Sali Kinowej Centrum Kultury Zamek o godz. 18:00, będzie także transmitowane na żywo w kanałach w mediach społecznościowych CK Zamek oraz Wydawnictwa Poznańskiego. Więcej informacji na temat poznańskiego wydarzenia znajdziecie tutaj.

W Warszawie natomiast spotkanie z Makkai odbędzie się we foyer Nowego Teatru o godz. 19:15, a poprowadzi je Agata Romaniuk. Tłumaczenie na język polski przeprowadzi Dominika Gajewska. Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdziecie tutaj.

Źródło: Wydawnictwo Poznańskie / Nowy Teatr
Zdjęcie: materiały prasowe / strona autorki
Opracowanie: DZ