Dodany: 03.01.2023 08:17|Autor: antypater

O tym jak się nas robiło i robi w przysłowiową ''trąbkę''.

Pan Vladimir Volkoff (1932 - 2005), stary pracownik służb specjalnych francuskich, pochodzenia rosyjskiego (chowu ''białego'', a nie ''czerwonego''), podzielił się ze swoimi czytelnikami sposobami, za pomocą których robiono i robi się nas ludzi w przysłowiową ‘’trąbkę’’. Szczególnie ciekawe są rozdziały odnośnie bodźców podprogowych i ich wykorzystanie na przykład w polityce (np. w wyborach). Rozdział o mechanizmach obsmarowywania Serbów podczas wojen w byłej Jugosławii jest wręcz przewybornie napisany oraz wypełniony celnymi przykładami. Świetna oraz potrzebna jest to lektura, zwłaszcza dzisiaj, kiedy to rządzący chcą nas ogłupić, okraść oraz zniewolić (czyli na każdym kroku kontrolować)!

Książka, w której pan Volkoff dosyć wylewnie uchylił przed swoimi czytelnikami rąbka tajemnicy o wszechobecnej dezinformacji ukazała się pod tytułem ''Krótka historia dezinformacji'' (link: Krótka historia dezinformacji: Od Konia Trojańskiego do internetu (Volkoff Vladimir)) we francuskim oryginale w 1999 roku. Autor, pomimo faktu, że pisał tę książkę około dwudziestu lat temu świetnie przewidział bezdroża, jakimi porusza się obecnie treść sieci internetowej, która jest wręcz spełnieniem najśmielszych marzeń wszelakich dezinformatorów.

Mechanizmy działania reklam również zostały w tym użytecznym dziełku omówione wraz z podaniem licznych przykładów. To samo tyczy się zwykłej, tradycyjnej propagandy. Krytyka oraz cele tworów takich, jak ''poprawność polityczna'' zostały też prosto i jasno wyłożone przez autora książki. Obfite wsparcie treści pracy dobrze dobranymi przykładami stanowi jej wielki plus, ponieważ służyć ona może także jako przewodnik po świecie kłamstwa oraz manipulacji, jaki to nas otacza. Jest to zarazem zwięzły poradnik dla zagubionego umysłu, który pragnie podjąć walkę z otaczającym go kompletnym zakłamaniem, aby móc w końcu świadomie o sobie i o swoich sprawach decydować.