Dodany: 12.05.2023 15:46|Autor:

Wojna na Ukrainie ukazuje nam, że żyjemy obecnie w bardzo niepewnych czasach. Jednak czy to Rosja jest centrum naszych problemów? Podczas gdy oczy wszystkich najważniejszych ludzi świata skupiają się na arenie rosyjsko-ukraińskiego konfliktu, w innej części świata pewne mocarstwo rośnie cały czas w siłę. W reportażu zatytułowanym "Wojna bez zasad. Chiński plan dominacji nad światem" jego autor - Robert Spalding unaocznia nam straszliwe plany Chin.

Z książki dowiadujemy się, że już w roku 1999 dwóch pułkowników armii chińskiej napisało podręcznik zatytułowany "Nieograniczone działania wojenne". W podręczniku tym opisano krok po kroku, jak Chiny chcą zdominować państwa Zachodu. Chiny nie cofną się przed nadużyciami, łamaniem własności intelektualnej czy chociażby wojną cybernetyczną. Autor reportażu uświadamia nas, że jedyną zasadą, jaką wyznają Chińczycy, jest brak jakichkolwiek zasad. Chiński plan przejęcia władzy nad Zachodem realizowany jest punkt po punkcie w sposób niezwykle konsekwentny.

Robert Spalding jest emerytowanym generałem brygady Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Obecnie pracuje w Instytucie Hudsona. Jego praca koncentruje się wokół relacji Chin ze Stanami Zjednoczonymi. Jest specjalistą od geopolityki i znanym na świecie krytykiem polityki międzynarodowej prowadzonej przez Chiny, a od 2017 roku starszym dyrektorem ds. planowania strategicznego Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA.

[Wydawnictwo Zona Zero, 2022]