Dodany: 23.05.2023 22:13|Autor:

Książka: Piramidy Napoleona
Dietrich William
Notę wprowadził(a): margines

Wspaniały thriller historyczny pełen akcji, tajemnic, przygód i gwałtownych uczuć…

Jakie mistyczne sekrety kryje Wielka Piramida? Czy towarzyszący cesarzowi Francuzów w ambitnej ekspedycji amerykański poszukiwacz przygód Ethan Gage rozwiąże zagadkę fascynującą ludzkość od tysięcy lat?

"Piramidy Napoleona" - wypełniona mrożącymi krew w żyłach przygodami podróż z salonów zrewolucjonizowanego Paryża przez Morze Śródziemne na zdradzieckie piaski Egiptu - przykuwa uwagę czytelnika od pierwszych stron. Sugestywne opisy bitew, skąpo odziane branki, szyfry i zagadki, tajemnice faraonów, zuchwałe wyczyny bohaterów, nieposkromiona odwaga i brawurowe ucieczki - wszystko razem nawiązuje do najlepszych wzorów gatunku.

William Dietrich (ur. 1951 r.) - amerykański dziennikarz, laureat Nagrody Pulitzera, autor znanych także w Polsce powieści "Mur Hadriana" i "Attyla. Bicz Boży", historyk i przyrodnik. Mieszka w stanie Waszyngton.

[Wydawnictwo Rebis, 2011]