Dodany: 04.06.2023 11:54|Autor:

Arkadiusz Pawełek, ur. 11.06.1968 r. - podróżnik, fotoreporter, dziennikarz, poszukiwacz skarbów, nurek, płetwonurek jaskiniowy, alpinista, grotołaz.

"Cena strachu" to opis nieprawdopodobnej wprost wyprawy pontonem przez Atlantyk, odbytej w 1998 roku.

"Na podstawie doświadczeń moich własnych, jak i innych żeglarzy, mogę stwierdzić, że rejs gumowym pontonem przez Atlantyk jest możliwy do zrealizowania, ale z pewnością nie należy do łatwych i zawiera pewne elementy ryzyka".

Jacek E. Pałkiewicz

"(…) Arek Pawełek odbył brawurową i szaleńczą podróż przez Atlantyk w pontonie mniejszym niż niejedna szalupa ratunkowa. Niebywałe, jak dramatyczny wymiar może mieć codzienna relacja ze zmagań łupinki z falami oceanu. Na cud zakrawa powodzenie tej wyprawy i Arek ten cud opisuje: jak udało mu się przeżyć, gdy sztormowa fala wywróciła jego ponton (…). Jego dziennik podróży to fascynująca i niesamowita opowieść".

"Playboy"

"Nie jest to sucha relacja typu dziennik pokładowy z opisem manewrów, ale swego rodzaju kronika podróży pogłębiona o doznania psychiczne autora zagubionego na rozległym oceanie".

"Rejs"

"Nie każdego jest stać na to, by rzucić wszystko - mieszkanie, pracę, rodzinę - i poświęcić się tylko jednemu marzeniu - przepłynąć Atlantyk. Ale nie tak po prostu, jachtem. To takie banalne! (…) Czy nie bardziej ekscytujące jest przepłynięcie oceanu pontonem? Książka dla każdego, kto szuka przygody i chłonie jej niesamowity klimat, a nie musi od razu decydować się na ekstremalne wyzwania".

"Świat i Podróże"

[Wydawnictwo Debit, 2001]