Dodany: 27.08.2023 10:42|Autor:

Książka: Kamień przebaczenia
Rue Nancy, Arterburn Stephen
Notę wprowadził(a): Rosco

Jak uleczyć świat po zdradzie?

To pytanie wprowadza czytelnika w świat niezwykłej fabuły, ale także w przestrzeń chrześcijańskich wartości. Nancy Rue i Stephen Arterburn - spółka autorska znanej powieściopisarki i terapeuty - stworzyli niezwykłą opowieść, w której problemy namiętności, zdrady, grzechu, potępienia i pokuty zostały ujęte z podwójnej perspektywy.

Lektura książki pozwala poznać punkt widzenia narratorki i głównej bohaterki, Demitrii, a także jej mentora - doświadczonego terapeuty Sally’ego, który sam skrywa wielką traumę.

"Kamień przebaczenia" to przede wszystkim powieść o zdradzie małżeńskiej i o tym, co niesie ona z sobą dla związku i rodziny. To również historia o poszukiwaniu przyczyn określonego postępowania, o złożonych motywach czy nieuświadamianych potrzebach, które potrafią skłonić nas do działań nie w pełni przemyślanych, o konsekwencjach nie do przewidzenia. O wzorach, które podświadomie kiedyś przejęliśmy, o ukrytych pragnieniach i potrzebach, wymaganiach stawianych sobie, oczekiwaniach, które zaszczepili w nas kiedyś inni. O niełatwym w praktycznej realizacji przebaczeniu sobie i innym.

"To powieść o ludziach, o ich szczerych przekonaniach, którym nie zawsze potrafią sprostać. O słabości, która jest integralną częścią egzystencji każdego człowieka. O tym, jak ważni są w życiu właściwi ludzie, spotykani w odpowiednich momentach. O tym, jak dużo może zależeć od pozornych drobiazgów, od kruchych słów, niewielkich gestów, okazanej nam przez kogoś sympatii czy zrozumienia".

Damian Kopeć

[Wydawnictwo WAM, 2009]