Dodany: 07.01.2024 15:04|Autor: Post_scriptumm

Mrok pomocy domowej

Po warunkowym wyjściu z więzienia na wolność Millie pragnie na nowo ułożyć sobie życie. Jednak z kryminalną przeszłością wydaje się to dość trudne. W końcu los się do niej uśmiecha i znajduje pracę w posiadłości państwa Winchesterów jako pomoc domowa. Oprócz sprzątania, zajmowania się domem dziewczyna musi znosić nieprzewidywalne zachowania pani domu, Niny, która zdaje się robić wszystko, aby uprzykrzać jej codziennie obowiązki. Cichym sprzymierzeńcem w walce z humorami bezdusznej pani domu staje się jej mąż, który, w przeciwieństwie do swojej żony, docenia pracę swojej nowej gosposi. Millie skupiona na utrzymaniu pracy i własnej tajemnicy dotyczącej przeszłości przed pracodawcami, ignoruje wszelakie oznaki mroku kryjącego się w posiadłości, w której pracuje.
Ta książka to jeden z najlepszych thrillerów, jakie udało mi się przeczytać jeszcze w 2023 r. To, co najbardziej cechuje tę książkę, to to, że jest w niej niezliczona ilość zwrotów akcji, które zaskakują, potrafią wciągnąć czytelnika na długie godziny i współgrają idealnie z fabułą. Sama fabuła jest poprowadzona w bardzo ciekawy sposób, bowiem autorka fabułę książki przedstawia w formie budzącej napięcie układanki, która trzyma w niepewności czytelnika do samego końca. Rozgrywające się wydarzenia są przedstawione z perspektywy Millie oraz pani domu, Niny. Nie jestem fanką książek, które zawierają w sobie różne narracje, jednak McFadden swoim pomysłem na książkę „kupiła mnie” i taka forma mi w niczym nie przeszkadzała.
Małym minusem mogą wydawać się postacie, którym zabrakło odrobiny charakterystycznych i wyróżniających ich charakterów. Mogą przez to wydawać się bezbarwne i odrobinę nudne. Jednak przy genialnie poprowadzonej fabule, można przymknąć na to oko i cieszyć się książką.
Polecam? Oczywiście! Pierwsza część serii o Millie Calloway to idealna lektura dla najbardziej wymagających miłośników thrillerów.

Powyższa recenzja znajduje się również na innych portalach książkowych