Dodany: 29.05.2005 13:32|Autor:

Książka: Podręcznik dla niedzielnego ojca
Calman Claire
Notę wprowadził(a): aga_p

Oto historia:

Scotta, który pewnego dnia ląduje na bruku, z całym swym dobytkiem w plastikowej torbie, i uświadamia sobie, że chyba popełnił wielki błąd.
Gail, która żałuje, że jej mąż nie jest objęty gwarancją, bo wtedy mogłaby go oddać i dostać zwrot pieniędzy.
Nata, który odkrywa, że dorastanie nie jest takie wspaniałe, jak mu się wydawało.
Rosie, która chce z powrotem swojego tatusia, albo przynajmniej nowy lakier do paznokci.

Czworo bohaterów, jedna historia: miłości, cierpienia i nauki dojrzałości.

Pierwsza powieść Claire Calman, "Love is a Four Letter Word", znalazła się na liście książek nominowanych do prestiżowej, choć mało znanej Nagrody dla Najlepszej Debiutanckiej Powieści z Herbatnikami na Okładce, a także Nagrody dla Najlepszej Książki dla w Głębi Serca Ckliwych Cyników.

Calman przez długie lata wdrażała się do pracy pisarza, poddając się surowej dyscyplinie, pociągającej za sobą bujanie w obłokach, picie morza herbaty i podsłuchiwanie bliźnich. Wcześniej pracowała w pismach kobiecych i wydawnictwach. Calman jest także poetką i prezenterką radiową; w radiu też prezentowała swoje wnikliwe utwory poetyckie, między innymi na antenie BBC Radio 4, w programach "Woman's Hour", "Five Squeezy Pieces" i "Loose Ends".

Źródłem natchnienia do napisania jej drugiej powieści, pt. "Podręcznik dla niedzielnego ojca", był dla Claire Calman jej wydawca, który pogroził jej grubą pałką i kazał jej wziąć się wreszcie do roboty. W branży wydawniczej mieni się to wspieraniem sztuki.

[Zysk i S-ka, 2005]