Dodany: 18.01.2006 17:47|Autor:

Książka: Pudełko ze szpilkami
Plebanek Grażyna (pseud.)
Notę wprowadził(a): margot.

Marta sprawia wrażenie nowoczesnej kobiety sukcesu: młodej, ambitnej, świadomej własnych celów, realizującej się w sferze zawodowej. Wyrwała się z prowincji, ma własne mieszkanie w Warszawie, w pracy otwiera się przed nią szansa na awans. Nieoczekiwanie okazuje się, że jest w ciąży. Staje przed koniecznością zorganizowania swego życia od początku. Pospieszny ślub z prawie nieznanym mężczyzną, przeprowadzka, wyczerpująca opieka nad dzieckiem... Jak pogodzić karierę zawodową z nowymi rolami matki, żony, synowej?

Bohaterka po raz pierwszy zadaje sobie pytanie, jakie są jej własne potrzeby. Czy życie, które wiodła do tej pory, było jej świadomym wyborem? A może po prostu gorączkowo starała się sprostać wymaganiom stawianym przez otoczenie? Czy lansowany przez media model kobiety, która błyskotliwą karierę zawodową bez trudu godzi z sukcesem w życiu prywatnym, atrakcyjnym wyglądem i doskonałym samopoczuciem, przystaje do rzeczywistości?

"Pudełko ze szpilkami" to książka o szukaniu tożsamości, o dramatycznym przewartościowaniu, to także portret współczesnej kobiety uwikłanej w życiowe powinności.

[Wydawnictwo W.A.B., 2006]

Użytkownik: pawel1980 05.01.2007 14:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Marta sprawia wrażenie no... | margot.
Och, rzeczywiście nic nowego ta książka nie niesie. Znane rozterki Bridjet Jones tylko że przełożone na grunt polski.
Narracja chaotyczna jak życie tej dziewczyny, która dopiero po stosunku zorientowała się że można tak łatwo zajść w ciążę.
Odradzam czytania tej książki facetom : ) ja z wielkim trudem przeczytałem 3/4 w drodze pociągiem z wawy do lublina.