Dodany: 05.08.2004 10:45|Autor: bogna

Gotówka to królowa

Paul Murray do niedawna był sportowcem. Na Olimpiadzie, gdy jest pewny, że biegnie po złoty medal, przed samą metą zostaje wyprzedzony przez dwóch zawodników. Zdobywa brąz. Zniechęcony, porzuca sport i chce rozpocząć karierę zawodową.

Po ukończeniu studiów w Cambridge podejmuje pracę w wielkim amerykańskim banku, gdzie nabiera doświadczenia. Sześć lat później znajduje ogłoszenie w "Financial Times"; mała firma poszukuje młodszego tradera, który będzie analitykiem dysponującym portfelem papierów wartościowych. A on właśnie potrzebuje odmiany, wyzwania, celu...

Powieść obejmuje kilka miesięcy jego życia, gdy jako doradca finansowy pracuje w powierniczej firmie inwestycyjnej De Jong&Co. Natrafia na poważną aferę finansową, stara się ją rozszyfrować. Czy potrafi? Czy świat ludzi, którzy operują wielkimi sumami pieniędzy, pozwoli mu na to?

Świetnie opisana atmosfera, gdzie nie ma przyjaciół, są tylko konkurenci, bo szerokie kontakty między ludźmi rynku papierów wartościowych to przede wszystkim gra, gra o pozyskanie klienta, gra o zysk. Wciąga! Bo gotówka, jak mówią, to królowa.

Książka dla ludzi, którzy znają problematykę, interesująca, bo porównanie z polskim rynkiem inwestycyjnym wypada dla nas mizernie. Dla tych, którzy znają tylko nasze obligacje państwowe i nie słyszeli o innych, okazja do rozszerzenia wiedzy na ten temat.

Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu

Polecam!