Dodany: 08.02.2006 16:26|Autor: Lacente

Książka: Dzień śmierci
Hutson Shaun

"Dzień śmierci"

"Dzień śmierci" Shauna Hutsona to bardzo dobra książka dla osób, które dopiero wkraczają w świat horrorów. Napis "HORROR" na okładce w pełni odzwierciedla następujące po nim wyrażenia.

Napisana jest bardzo prostym i łatwo przyswajalnym językiem. Czytając ją nie można się nudzić, gdyż akcja w niej zawarta toczy się non stop, a cała powieść rozgrywa się praktycznie w kilka dni.

Oprócz języka i akcji, na duże uznanie zasługuje pomysł umieszczenia w utworze medalionu, którego pochodzenie, jak i on sam, zostały owiane wielką tajemnicą.

Osoby kochające "rzeź, krew i flaki", podczas czytania "Dnia śmierci" będa się czuły jak "u Pana Boga za piecem", gdyż motyw śmierci zawarty w tutule przewija się w coraz to większych ilościach.

Książka dobra, lecz osoby bardziej zorientowane w horrorach odrzucą ją w kąt zaraz po przeczytaniu notki zamieszczonej przez wydawcę.

Książka nie zdobędzie również uznania u osób, które kiedykolwiek oglądały film o tzw. "żywych trupach", ponieważ główny wątek powieści oscyluje właśnie wokół tego tematu.

Książka dobra, jednak po jej przeczytaniu ciągle będziemy zadawali sobie pytanie... Dlaczego nikt w pełni nie zainteresował się śmiercią ponad 100 osób?

Użytkownik: Książeczka 82 12.08.2013 13:12 napisał(a):
Odpowiedź na: "Dzień śmierci" Shauna Hu... | Lacente
Całkowicie się zgadzam, że to książka dla początkujących. Moja przygoda z tym gatunkiem właśnie zaczęła się od tej książki. Było to kilkanaście lat temu. Wracałam do niej jeszcze kilkakrotnie i czuję do niej pewnego rodzaju sentyment.