Dodany: 22.08.2004 17:49|Autor:

Każda twoja myśl może zostać podsłuchana.
Nawet upływ czasu nie ochroni przed telepatami.
Tylko wybrańcy mogą się z nimi zmierzyć.

"Wybrańcy Bogów" to najbardziej tradycyjna książka science fiction Rafała A. Ziemkiewicza, znanego publicysty i autora m.in. powieści "Pieprzony los Kataryniarza", "Walc stulecia" oraz tomu opowiadań "Czerwone dywany, odmierzony krok", trzykrotnego laureata nagrody im. Janusza A. Zajdla.

Rzecz dzieje się w odległej przyszłości na jednej z wielu skolonizowanych planet, Terei. Przed laty koloniści, porwani ideą wolnego, autarkicznego społeczeństwa, zerwali kontakty z metropolią. Skutki okazały się opłakane – rewolucyjna władza wyrodziła się, a jej totalitarne rządy doprowadziły do cywilizacyjnej katastrofy. Zbliżająca się nieuchronnie klęska głodu zaostrza walkę pomiędzy rywalizującymi ze sobą frakcjami rządzących. W wir wydarzeń wplątana jest trójka głównych bohaterów: zbuntowany przeciw systemowi były policjant telepata, zawodowy bojownik opozycji i młody rockman, nieświadomy, że los obdarzył go unikatowąną właściwością umysłu.

[SuperNOWA, 2000]

Użytkownik: estae 03.10.2013 13:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Każda twoja myśl może zos... | firedrake
Nie gustuję w fantastyce - to fakt.
Książka przeleżała u mnie gdzieś w kartonie 20 lat, przy ostatnich gruntownych porządkach po remoncie znów się na nią natknęłam. Dostałam ją jako nagrodę szkolną za wyniki w nauce, skończyłam wtedy podstawówkę. Więc może jednak przeczytać?
Przeczytałam, ale niestety nie wciągnęła mnie tak jak wydawca zapewniał w notce na okładce. Męczyłam się zdążając do końca.
Dodatkowo odstręczały mnie wulgaryzmy dość często występujące w tej książce. Wiedząc o tym nie dałabym jej swojej wkrótce nastoletniej córce ani tym bardziej nastolatkowi kończącemu szkołę, jak to było w moim wypadku.