Dodany: 27.06.2006 16:14|Autor: stokrocia15

Kolejna książka "o życiu"

Z racji tego, że nie przepadam za obyczajowymi książkami, z ociąganiem zgodziłam się przeczytać „Zapałkę na zakręcie”, którą poleciła mi koleżanka - zapalona miłośniczka Krystyny Siesickiej. Nie czuję potrzeby wracania do tego utworu i czytania go po kilka razy, ale uważam, że warto było oddać się lekturze.

Książka opowiada o losach młodych ludzi, o miłości, kłopotach i skomplikowanym języku uczuć. Główna bohaterka, Mada, poznaje chłopaka. Marcin wydaje jej się inny niż wszyscy. Jest tajemniczy i niechętnie mówi o sobie. Czytając, zdajemy sobie sprawę, jak trudnym uczuciem jest miłość i jak szybko to uczucie może zniszczyć byle drobiazg. Cała historia krąży wokół Mady, Marcina i ich przyjaciół.

Już na początku można wyczuć styl, typowy dla książek Krystyny Siesickiej. Lekko napisana „książka o życiu”. „Zapałka na zakręcie” to 144-stronicowa książeczka, którą pochłonęłam w jeden dzień. Bohaterowie, poprzez sposób ich przedstawienia, stają się nam bliżsi i możemy się z nimi utożsamiać. Czytając, przeżywa się ich porażki i rozczarowania.

Polecam książkę nie tylko fanom gatunku. To jedna z książek, z których można wiele wyciągnąć i uczyć się na błędach bohaterów.

Użytkownik: 0ranz 22.06.2008 21:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Z racji tego, że nie prze... | stokrocia15
Tak, zgadzam się z Tobą w 100%! Czytając tą książkę można uczyć się na błędach tych bohaterów. Sięgnę po nią kolejny raz, mimo, ze czytałam ją rok temu... :) Chcę sobie odświeżyć pamięć. Pozdrawiam