Dodany: 24.07.2006 15:42|Autor: Tamarynka

O powodzi w 1997

Akcja toczy się w czasie powodzi w 1997 roku. Dziewięć (w pewnym momencie dziesięć) osób walczy z żywiołem, nie mając do dyspozycji nawet najbardziej podstawowych środków do życia.

Tak naprawdę jest to książka "na chwilę" - czyta się lekko, szybko, ale bez większych emocji. W dodatku główny bohater nagminnie używa wyrażeń typu "kurza twoja twarz" itp.

Warto dodać, że książka jest napisana w śmieszny sposób, bo każdy podrozdział kończy się słowami, które rymują się z pierwszym zdaniem kolejnego. Dziwne i naciągane, moim zdaniem.

Użytkownik: owooceek 04.05.2007 22:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Akcja toczy się w czasie ... | Tamarynka
U mnie emocje były wielkie. Zwłaszcza z myślą, że to prawda, że naprawdę musieli pływać w wodzie razem z rozłożonymi nieboszczykami w trumnach i całą zawartością stajni. Ktoś musiałby być zrobiony z kamienia, gdyby nie odczuwał przy tym wielkich emocji. Choćby nawet takie jak obrzydzenie, bądź wstręt.

Co przeszkadza Ci w tym, że Jajco co chwila to powtarza? Wolałabyś, aby były to wulgaryzmy? To jest tak jakby jego "znak firmowy". Odróżnia się tym właśnie wyrażeniem.

Zgodzę się z tym, że niektóre są naciągane, ale większość mnie rozbawiła. To bardzo zabawne, jak i pomysłowe. Że też p. Krzysztof miał jeszcze inspirację, by wykonać taki "myk".

Pozdrawiam.
Użytkownik: Tamarynka 11.01.2009 18:45 napisał(a):
Odpowiedź na: U mnie emocje były wielki... | owooceek
Nie napisałam "bez żadnych emocji", napisałam "bez wielkich". Czy emocje są czy nie, zależy głownie od tego, jak sposób prowadzenia narracji autora działa na wyobraźnię czytelnika i, niestety, niewiele pomaga umieszczenie akcji wśród trumien w wodzie i zawartości stajni, jeżeli warsztat literacki pisarza zupełnie nie przemawia do odbiorcy tekstu. Taka prawda.