Dodany: 07.09.2006 11:58|Autor: bigot

Jak dobrze, że ta książka była taka krótka!

No cóż, albo ta książka jest dla dzieci, albo jest po prostu beznadziejna. Już po pierwszych dziesięciu stronach zacząłem żałować, że wziąłem ją do ręki (gdyż mam ten nieszczęsny zwyczaj doczytywania wszystkiego do końca - choćby to był największy gniot). Zacznijmy od początku:

- beznadziejna fabuła,
- nawiązania do naszego świata na początku są ciekawe, ale im dłużej się czyta tę książkę, tym bardziej śmieszą,
- drewniane dialogi,
- wymordowywanie całych armii przez 3 czy 4 osoby (litości - przecież Conan był tylko jeden),
- w momencie, gdy autorowi zabrakło pomysłów, jak po raz kolejny dwójka osób może pokonać cały oddział, zaczynają się dziać rzeczy tak niewiarygodne, że te opisane w "piśmie świętym" zaczynają przerażać nas swoją realnością,
- zakończenie? hmm, nie będę się już pastwił nad tą pozycją.

Jednym słowem: Chciałbym poznać ludzi, którzy zachwycają się takimi pozycjami i dowiedzieć się, ile mają lat, bo może z tego wynika moje niezrozumienie dla tego typu twórczości.

PS. Jeżeli komuś podobała się ta książka niech przeczyta: "Kamienie Zapomnianego Boga" - Mirka Saskiego (ten sam poziom, ten sam klimat).

Użytkownik: otwarty 17.07.2008 14:41 napisał(a):
Odpowiedź na: No cóż, albo ta książka j... | bigot
Nawet gdy nie spodobała ci się książka,powinieneś napisać co nieco
o tej beznadziejnej fabule.W twojej recenzji jest za mało treści,
mimo że jest że tak powiem nie najkrótsza,ale niech inni mają coś
z tego że przeczytałeś ją przeciesz do końca i niech sami zdecydu-
ją czy ich to zainteresowało czy nie.Osobiście nie zachwyca mnie mor-
dowanie całych noddziałów przez kilka osób ale dla mnie to za mało.
Twoja recka jest chyba jedyna a chciałbym więcej wiedzieć o książce
(oczywiście o amulecie...).bo to co jedni uznają za katastrofę,in-
nym może się podobać.mam nadzieję że napiszesz jeszcze(więcej).