Dodany: 13.10.2006 21:22|Autor: Mi-lu

Subtelne sidła "Naznaczonych błękitem"

Na początku książka jest nudna, czytałam ją bez zbytniej ciekawości - ale potem zaczęłam ulegać jej czarowi.

Na początku powoli, nie czując "zagrożenia", wertowałam dalsze stronice książki. Ani się obejrzałam, jak minęły mi cztery, może pięć godzin nad książką. Matka odebrała mi ją mówiąc, że jest za późno na czytanie. Kiedy skończyłam ją kolejnego dnia, rodzice chcieli iść ze mną do lekarza, bo miałam wypieki na twarzy.

Tak właśnie działa subtelna magia tej książki - powoli zaciska pętlę i obezwładnia, aż do skończenia lektury.

Muszę przyznać, że pani Ewa napisała wspaniałą powieść. Bohaterowie są wyraziści. Nie postępują "wbrew własnej naturze". Nie można ich do końca nie lubić lub do końca kochać. Tak jak prawdziwych ludzi.

Jedyna rzecz, jaka mnie ubodła, to pewne fragmenty książki, które są raczej nieprzeznaczone dla małych dzieci z powodu scen erotycznych, choć dopiero w następnych tomach jest ich więcej. Ale poza tym książka mi się niezwykle podoba i polecam ją innym. Nie tylko fanom tego gatunku.