Dodany: 14.11.2006 21:25|Autor:

Książka: Seks dla każdego
Lew-Starowicz Zbigniew
Notę wprowadził(a): 3o4u

cytat z książki

"Seks dla każdego" jest książką przeznaczoną dla szerokiego kręgu odbiorców, poruszającą zagadnienia rozwoju psychoseksualnego, miłości, sterowania płodnością, a także problemy zaburzeń seksualnych i przemian obyczajowych. Jej powstanie - podobnie jak wszystkich innych opublikowanych przeze mnie prac - zawdzięczam pacjentom, a także Czytelnikom piszącym listy do redakcji "ITD", "Zwierciadła" oraz "Magazynu Rodzinnego", w których odpowiadam na nie.

Książka ta jest w zasadzie formą rozmowy z Czytelnikiem, propozycją przedstawienia różnych spraw wiążących się z najbardziej intymną sferą życia. Nie jest natomiast traktatem naukowym, drogowskazem. Przedstawiam w niej własne poglądy.

Zagadnienia seksu wymagają szczególnej delikatności w traktowaniu ich. Nadmierne obnażenie tajemnicy płci i seksu odziera je z piękna. Publicysta musi zatem wypośrodkować między tymi skrajnościami, a nie jest to łatwe. Istnieje jeszcze inny problem - autor na sprawy seksu i wszystko, co się z nim wiąże, patrzy głównie przez doświadczenia wyniesione z gabinetu lekarskiego, z roli doradcy i terapeuty. Może to wykrzywiać perspektywę widzenia i przeceniać wagę seksu w życiu człowieka. Dlatego chciałbym podkreślić właśnie we wstępie do tej pracy, iż traktuję seks i płciowość jako piękną, bardzo ważną sferę życia, ale nie najważniejszą*.

* Zbigniew Lew-Starowicz: "Wstęp", w: "Seks dla każdego", wyd. Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych, 1986, str. 5.