Dodany: 30.11.2006 16:52|Autor: dorsz{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!

Utwory zebrane Różewicza książką roku

Podczas Wrocławskich Promocji Dobrych Książek przyznany został tytuł książki roku - "Utworom zebranym" Tadeusza Różewicza wydanym przez Wydawnictwo Dolnośląskie, za "niezaprzeczalne wartości, czyli najpełniejsze wydanie dzieł wybitnego pisarza". Przy okazji dowiadujemy się, że w zbiorze pomieszczone zostały nieznane utwory autora oraz uwzględniona modyfikacja wcześniejszych tekstów.

Pięć równorzędnych nagród otrzymały:

• Biuro Literackie za książkę Piotra Sommera "O krok od nich";
  • Spółdzielnia Wydawnicza Czytelnik za "Antologię poezji francuskiej" Jerzego Lisowskiego;
  • Wydawnictwo Słowo/Obraz Terytoria za książkę Tymona Terleckiego "Zaproszenie do podróży";
  • Oficyna Literacka Noir Sur Blanc za książkę "Baltazar. Autobiografia" Sławomira Mrożka;
  • Wydawnictwo Bosz za 2-tomowe dzieło "Rafał Malczewski i mit Zakopanego", teksty, układ i wybór zdjęć Dorota Folga-Januszewska oraz "Zakopane w czasach Rafała Malczewskiego" pod red. Doroty Folgi-Januszewskiej i Teresy Jabłońskiej.

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek trwają do niedzieli 3 grudnia, w BWA Awangarda, ul. Wita Stwosza 32.
Użytkownik: joanna.syrenka 01.12.2006 14:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Podczas Wrocławskich Prom... | dorsz{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Czy ktoś wie, jaka jest zawartość tego zbioru?
Interesuje mnie zwłaszcza, czy są tam opowiadania Różewicza. Czy tylko wiersze?
Użytkownik: Filip II 01.12.2006 16:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy ktoś wie, jaka jest z... | joanna.syrenka
Tam jest wszystko ;) I dramaty, i wiersze i opowiadania.
Użytkownik: joanna.syrenka 01.12.2006 17:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Tam jest wszystko ;) I dr... | Filip II
O! Wobec tego moje zainteresowanie wzrosło gwałtownie :)
Dziękuję, Filipku :)