Dodany: 24.09.2010 12:18|Autor: Makao

Czytatnik: Myśli

Iron Maiden - przegląd najlepszych piosenek

Iron Maiden to legenda heavy metalu. Zespół charakteryzują nie tylko świetne albumy studyjne, ale słynie również ze znakomitych koncertów.
Oto lista moich ulubionych kawałków grupy Iron Maiden:

Hallowed Be Thy Name - opisuje myśli i uczucia człowieka, który niedługo ma zawisnąć na szubienicy.Początkowo doświadcza on strachu, by później zdać sobie sprawę, że tak naprawdę nie boi się śmierci. Co więcej wierzy, że powróci jeszcze na ten świat i przytacza w ostatnim wersie słowa modlitwy Ojcze Nasz. Świetna piosenka.

Wasted Years - niegdyś moja ulubiona piosenka Iron Maiden. "Nie trać czasu w poszukiwaniu straconych lat" - śpiewa Dickinson wraz ze Smithem w refrenie. Majstersztyk.

Rainmaker - "Zaklinacz Deszczu" to jedna z najlepszych piosenek grupy.

Fear Of The Dark - cechuje się dużą dynamiką i licznymi zmianami tempa. Lśniąca mrocznym blaskiem perełka wśród piosenek Iron Maiden;)

Run To The Hills - w warstwie tekstowej utwór dotyczy starć północnoamerykańskich Indian z żołnierzami amerykańskimi. Konflikt przedstawiony jest z punktu widzenia obydwu stron – ludu Kri i białych przybyszów. Kolejny wielki przebój Iron Maiden.

Phantom Of The Opera - tu na wokalu zamiast Bruce'a mamy pierwszego wokalistę Iron Maiden, którym jest Paul Di' Anno.

Number Of The Beast - ów utwór był swego czasu przedmiotem wielu kontrowersji. W rzeczywistości opowiadający o koszmarze sennym Steve'a Harrisa (lidera grupy) oraz oparty na filmie Omen II i poemacie Tam O' Shanter Roberta Burnsa, został odczytany przez niektóre ugrupowania prawicowe za nawołujący do satanizmu.Utwór rozpoczyna się mówionymi cytatami z Apokalipsy św. Jana. Całość opowiada o śnie, który można zinterpretować jako pobyt w piekle.

Użytkownik: Neelith 16.11.2010 02:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Iron Maiden to legenda he... | Makao
No tak, mój ulubiony zespół. A co powiesz na cały album Powerslave, zwłaszcza Aces High, Rime Of The Ancient Mariner? Cały Seventh Son..., cały Piece of Mind? Och! Nie umiałabym się zdecydować nawet na najlepszą trzydziestkę. Coraz bliżej kolejna trasa, łiiiii!