Dodany: 24.11.2010 01:59|Autor: Agael

A Ty, kim jesteś?

Najnowsza książka autora „Wyczesanego słownika najmłodszej polszczyzny” to taka mała encyklopedia, przewodnik po niszach kulturowych. Encyklopedyczny jest tu jednak tylko układ haseł. Treść to już raczej miniartykuły na temat nisz XXI wieku. Autor przedstawia 55 małych kultur, przybliżając nam pokrótce historie ich powstania, znaki rozpoznawcze i sposób myślenia. Dowiemy się m.in., czym jest cosplay, czego do szcześcia potrzebują zośkarze, jak zostać widmowym gitarzystą i kim są hejterzy. Na końcu każdego opisu znajduje się nisza w powiększeniu, czyli skrót najważniejszych informacji dla tych, którzy preferują maksimum treści przy minimum formy. Plusem jest również dodany do niektórych opisów słowniczek pojęć. Opisy są humorystyczne, ale i staranne. Niektóre zadziwiają, inne fascynują, w opisie jeszcze innych odnajdziemy coś dla siebie.

Świetna do czytania, np. w podróży. Choć może spowodować, że będziemy się ukradkiem przyglądać współtowarzyszom podróży zastanawiając się w duchu: kim oni są?

Polecam gorąco - bookcrosserka i blogerka.