Dodany: 27.12.2010 11:53|Autor:

Książka: Podróżnik WC
Cejrowski Wojciech
Notę wprowadził(a): Kredka91

Biblioteka Poznaj Świat powstaje pod czułym okiem Wojciecha Cejrowskiego.

Dbamy o markę - wydajemy wyłącznie dobre teksty, a każda książka tej serii to także album niezwykłych fotografii. Pamiętamy o tradycji podróżniczej (Fiedler, Halik), o awanturnikach i łowcach przygód (Beniowski, Sapieha), a także o tym, że eksploracją świata zajmowali się nie tylko Brytyjczycy i Amerykanie - Polacy byli w gronie odkrywców od samego początku (Strzelecki, Malinowski). Pamiętamy też o podróżnikach współczesnych - o tych, którzy idą w ślady Wielkich Poprzedników.

Oto pierwsza podróżnicza książka Wojciecha Cejrowskiego. Wydaliśmy ją w roku 1997 i została bestsellerem. Chcieliśmy ją potem wznowić, ale WC się nie zgadzał. Twierdził, że jest źle napisana, bo wtedy nie umiał jeszcze dobrze pisać. Ja twierdziłem co innego.

W końcu udało się go przekonać, by w takim razie poprawił i rozbudował tekst. I oto nowe wydanie – poprawione, uzupełnione, rozbudowane. Już wtedy czytało się dobrze, teraz czyta się jeszcze lepiej.

Wydawca

Przez kilkanaście lat "Podróżniki WC" dostępne były wyłącznie na aukcjach internetowych, gdzie sprzedawano je po dwieście pięćdziesiąt złotych sztuka. Za taką książkę to zdecydowanie za dużo. To lichwa! I to mnie zaczęło boleć.

Ale jednocześnie wstydziłem się robić dodruki, bo dziś już większość tamtych historii w ogóle bym nie opowiedział! Są krępujące.

I może to jest prawdziwa wartość tej książki - opowieści, których już nikomu nie opowiadam.

Wojciech Cejrowski

[Bernardinum, 2010]