Dodany: 13.02.2011 12:50|Autor:

Jack Reacher wie, po czym rozpoznać zamachowca-samobójcę. Listę dwunastu oznak behawioralnych sporządzoną przez izraelski wywiad zna na pamięć.

Nowojorskie metro, linia numer sześć, godzina druga w nocy. Jack i pięcioro pasażerów. Czworo z nich nie budzi podejrzeń. Piąty, biała kobieta, około czterdziestki, wydaje się idealną kandydatką na gotową na śmierć terrorystkę. Reacher próbuje zagadać desperatkę, odwrócić jej uwagę; w trakcie rozmowy przerażona kobieta wyciąga rewolwer i strzela sobie w głowę. Policja umarza dochodzenie, lecz sprawą dziwnego samobójstwa nadal interesują się służby specjalne. I nie tylko one. Susan Mark pracowała w Pentagonie i miała dostęp do informacji istotnych dla bezpieczeństwa narodowego. Informacji, za które wiele osób gotowych jest zabić... a Reacher właśnie stał się celem numer 1. Tropiony przez policję, FBI i terrorystów z Al-Kaidy staje do nierównej walki.

[Albatros, 2011]

Użytkownik: alicja225 15.12.2011 20:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Jack Reacher wie, po czym... | UzytkownikUsuniety03​012023151032
Książka według mnie miała swoje wzloty i upadki. Sam pomysł dobry, mataczenie też niczego sobie, jednak momentami po prostu nudno. Mam dwa duże zarzuty.

Pierwszy. Ogromne nagromadzenie opisów Nowego Jorku. Który kwartał, łączy się z którym kwartałem, ile ich jest, jak są położone. Do tego przerażająca dla mnie ilość i nagromadzenie nazw ulic. Cóż tego, że autor będzie mi wbijał do głowy co jest na rogu Pięćdziesiątej Dziewiątej i Lexington Avenue i jak się ma do tego skrzyżowanie Trzeciej Alei i Pięćdziesiątej Szóstej? Było tego za dużo, zdecydowanie za dużo.

Drugi. Bohater chwilami miał wszelkie zadatki na to, żeby być jak Chuck Noris - niezniszczalny. Jedynym bohaterem, którego akceptuje w takiej wersji jest James Bond. Wyłącznie w filmie. Zastanawiam się właśnie, dlaczego w książce tak bardzo mnie to drażniło:)