Dodany: 24.02.2011 13:43|Autor: littleangel_

Egipskie klimaty

Książka Michelle Moran już od pierwszych stron przenosi nas do tajemniczego świata starożytnego Egiptu. Nefertari poznajemy jako młodziutką osieroconą księżniczkę wychowywaną na dworze ówczesnego faraona Setiego I. Po koronacji Ramzesa II, który był jej towarzyszem zabaw, bohaterka musi odnaleźć swoje miejsce w świecie. Kiedy przychodzi czas na wybór żony dla przyszłego władcy Egiptu, Nefertari nie jest brana pod uwagę jako kandydatka przez wzgląd na przodków. Jej krewni są uznani za heretyków, co w znacznym stopniu odbija się na życiu bohaterki.

Dorastająca księżniczka rozpoczyna walkę o swoje szczęście i miłość młodego faraona. Zyskuje na dworze wielu sprzymierzeńców, ale także śmiertelnych wrogów.

Aby dowiedzieć się, czy małej Nefertari uda się pokonać wszystkie przeciwności losu i zdobyć miłość faraona, należy sięgnąć po książkę. :)

Autorka ukazuje nam realia dworskiego życia pełnego intryg i niebezpieczeństw. Michelle Moran połączyła fakty historyczne z fikcją literacką, dzięki czemu powstała naprawdę wspaniała powieść. Czytając czuje się klimat starożytnego Egiptu.

Książka naprawdę warta polecenia!