Dodany: 25.02.2011 08:35|Autor:

Książka: Dlaczego nie jestem ateistą?
Lipski Marek (pseud.)
Notę wprowadził(a): gosiaw

Czytelnik będzie zaskoczony podejściem autora do najważniejszego wyboru w naszym życiu - wyboru światopoglądu. Czy jednoznacznie krytykuje ateizm i broni ludzi wierzących? Nic z tych rzeczy. W pewnym momencie staje nawet po stronie ateistów, a nie „wierzących”, doceniając odwagę deklaracji „Bóg nie istnieje”. Zachowuje zrozumienie dla każdego wyboru. Co jest źródłem wyjątkowego dystansu autora do kwestii, przy której niemal nikt z nas nie potrafi się uwolnić od emocji? Osobiste bolesne doświadczenia. Także zrozumienie siebie, własnych słabości i potrzeb. A wreszcie znajomość mechanizmów podejmowania najważniejszych decyzji. Autor jest bowiem doświadczonym szkoleniowcem z zakresu wywierania wpływu na ludzi. Pokazuje, że każdy z nas jest istotą społeczną: niewolnikiem wpływu społecznego. Każdy człowiek ma „swoją paczkę”, której opinie i oceny mają o wiele większy wpływ na jego postępowanie niż osobiste cechy charakteru, racje i dowody.

Dlaczego autor nie został ateistą? Znajdziesz w tej książce kilka ważnych powodów, bliskich każdemu. Nie ma w nich: wielkiej filozofii, umiłowania prawdy, poszanowania tradycji, dążenia do dobra ludzkości. Nie znajdziesz w tej książce również dowodów na istnienie Boga. Najważniejszy powód odrzucenia ateizmu jest bardzo osobisty, jednocześnie może być powodem każdego z nas. Jaki on jest? Zwyczajny, a zarazem wyjątkowy, można by rzec: wyjątkowo piękny.

Marek Lipski - szkoleniowiec specjalizujący się w tematyce sprzedaży oraz skutecznego wywierania wpływu na innych. Autor licznych publikacji, w tym trzech książek o charakterze poradników, z których dwie okazały się bestsellerami. Mąż, ojciec trójki dzieci. Z wykształcenia biolog. Miłośnik amerykańskich sekwoi, afrykańskich baobabów i naszych polskich lip.

[Nieateista, 2011]