Dodany: 05.04.2011 19:59|Autor:

Książka: Epizod z Jezusem
Herbert Frank, Ransom Bill
Notę wprowadził(a): Ryana

"Epizod z Jezusem" to pierwszy tom, dotychczas nie znanej w Polsce, trylogii Franka Herberta napisanej wspólnie z poetą Billem Ransomem. Książka ta łączy najlepsze cechy literatury SF z poetyckimi wizjami przeznaczenia i wiecznie zagadkowymi drogami naszej przyszłości. Miłośnicy "Diuny" odnajdą tu podobny nastrój i przeżywać będą nie mniejsze emocje.

Wkrótce kolejne tomy powieści: "Efekt Łazarza" i "Czynnik wniebowstąpienia".

"...Śmigacze miały wiele nóg, a zamiast ust pofałdowane kaptury, które rozchylały się odsłaniając jadowite zęby, kłapiące ze straszliwą prędkością.
- Powinniśmy razem z innymi poszukać schronienia w Reducie! - zawodził ktoś żałośnie.
- Bądź przeklęty, Jezusie Lewisie! - wrzasnął ktoś inny. - Bądź przeklęty!
Gdy tylko przebrzmiały te słowa, śmigacze zaatakowały w zawrotnym tempie poszczególnych członków grupy. Zęby rwały na oślep, szpony szarpały jak ostre grabie. Atak był bezlitosny. Ani jedna ofiara nie miała szansy wyjść z życiem. Niektórzy próbowali uciekać, ale zostali powaleni na otwartej przestrzeni. Inni chcieli uskoczyć przed ciosami pośród skały, ale zostali przygwożdżeni przez demony. W okamgnieniu było po wszystkim, a dziewięć śmigaczy zabrało się do uczty. Robactwo wypełzło i po omacku przyłączyło się do uczty. Nawet rośliny piły czerwony płyn z ziemi..."

[Univ-Comp, 1997]