Dodany: 04.05.2011 14:39|Autor: piotr74

Dobry polski kryminał

Książki nie czytałem, ja ją "połykałem" w całości. Autorka jak zwykle doskonale ukazuje klimat Gdańska, prowadzi nas małymi uliczkami, a jej opisy są wręcz doskonałe. Dwa razy w życiu miałem okazję być w Gdańsku, ale język Ani sprawia, że chcę lepiej poznać to miasto i jego tajemnice.

Właśnie...tajemnice... Czy autorka przestanie mnie zadziwiać? Po poprzedniej książce z tarotem w tle teraz czas na Japonię. Doskonale wyważony styl, a to, co uderza, to wiele informacji dotyczących drzeworytów. Autorka solidnie się przygotowała, dzięki czemu czytelnik jest bogatszy o wiedzę dotyczącą zwyczajów, nazw, a także innych aspektów życia w Japonii. Miałem okazję poznać Anię na jakichś płaszczyznach i wiem, że to serdeczna kobieta, która jest profesjonalistką w każdym calu. A ta książka nas o tym głęboko przekonuje. Nie podaje suchych faktów. Podaje nazwy, miejsca, a fachowość pozwala nam mieć przekonanie, że jej praca sięga daleko poza ogólnodostępne publikacje na temat tych obrazków. Anna Klejzerowicz została okrzyknięta "Gdańską Agathą Christie". Ja jestem przekonany, że zasługuje na tytuł "Polska Agatha Christie". Piszę to nie bez kozery. Zrozumie to każdy, kto przeczyta jej kryminały - do czego serdecznie zapraszam.