Dodany: 08.05.2011 23:02|Autor: littleangel_

Nutka tajemnicy i całe mnóstwo akcji

Przyszłość Calli (samicy Alfa klanu Cień nocy) jest od dawna zaplanowana. Dziewczyna ma wraz z Renierem (samcem Alfa klanu Kara nocy) stworzyć parę i stanąć na czele nowego klanu. Naszej bohaterce ta sytuacja wydaje się całkiem normalna, w końcu to tradycja, że pary kojarzą Opiekunowie klanu, w dodatku Ren jest naprawdę przystojny i pociągający. Jej światem rządzą twarde zasady i kara za ich nieprzestrzeganie jest wyjątkowo surowa.

Jednak jej z pozoru poukładane i zaplanowane życie zaczyna się zmieniać po uratowaniu chłopaka, którego zaatakował niedźwiedź. Tym jednym uczynkiem po raz pierwszy złamała zasady swojego świata. Z początku miała nadzieję, że wydarzenie to pozostanie tajemnicą i uda jej się o nim całkiem zapomnieć. Jednak nie przypuszczała, że nieznajomy rozpocznie naukę w jej szkole.

Shay z czasem sprawi, że Calla zacznie się zastanawiać nad swoją przyszłością, a także teraźniejszością. Wraz z nim zacznie odkrywać tajemnice skrywane od setek lat. Z czasem dziewczyna zaczyna tracić pewność czy to, w co od zawsze wierzy jest słuszne. Ale czy uda jej się poznać prawdę?

Stopniowo traci także pewność co do swoich uczuć do Rena. Czytając książkę widzimy jej rozdarcie pomiędzy chłopakiem, którego ma niebawem poślubić, a tajemniczym Shayem. Ale czy ma w ogóle jakiś wybór - w sytuacji, kiedy decyzja o jej przyszłości zapadła przed laty? W dodatku ciąży na niej ogromna presja, ponieważ zaplanowane zaślubiny ściśle łączą się z zawarciem paktu i stworzeniem nowego klanu.

W książce pani Cremer bardzo podobały mi się postaci. Przyznam, że moją sympatię zyskała zarówno odważna Calla, jak i tajemniczy i pociągający Shay. A także pewny siebie i seksowny Ren. Pozostali bohaterowie także byli dobrze wykreowani i całkiem dokładnie opisani. Bardzo podobał mi się także dobrze opisany świat klanów, zależności i poczucia obowiązku, w którym za każde nieposłuszeństwo jest się karanym.

Książkę czyta się jednym tchem. Jest w niej nutka tajemnicy i całe mnóstwo akcji. Na rynku jest wiele pozycji o podobnej tematyce, z pewnością nie jest to najlepsza powieść, jaką czytałam, jednak miło spędziłam czas z tą powieścią.

Z pewnością przy tej książce nie będziecie się nudzić. :)

Moja ocena: 5/6