Dodany: 21.07.2011 15:38|Autor:

Światowy bestseller. Nominacja do Nagrody Bookera. Wkrótce ekranizacja powieści przez producenta "Władcy Pierścieni".

Magiczne królestwa Króla Kruków otwierają swoje podwoje. Po Drugiej Stronie kryją się tajemnice, śmiertelnie niebezpieczne, ale pociągające. Któż jest w stanie oprzeć się ich urokowi? Z pewnością nie Jonathan Strange. Podejmie on ryzyko, którego może kiedyś gorzko żałować...

"To bez wątpienia najlepsza angielska powieść fantasy, jaka ukazała się w ciągu ostatnich 70 lat".
Neil Gaiman

"Wyśmienita lektura i dla koneserów »poważnej« literatury, i dla wielbicieli fantasy".
Agnieszka Wolny-Hamkało, "Przekrój"

"Nie zdziwię się, jeśli ta książka zainspiruje naśladowców. Mnie urzekła".
Jacek Dukaj, "Nowa Fantastyka"

"Możemy przeczytać wiele książek, części z nich poświęcimy więcej uwagi, ale tylko o niektórych będziemy myśleć całymi tygodniami. Jedną z takich książek jest »Jonathan Strange i pan Norrell«".
"Washington Post"

Susanna Clarke (ur. 1959) - autorka opowiadań fantastycznych, nominowana do nagrody World Fantasy Award. Jak sama przyznaje - zawsze interesowała ją magia. "Jonathan Strange i pan Norrell" to jej debiut powieściowy, którego prawa do tłumaczenia sprzedano do 27 krajów.

[Wydawnictwo Literackie, 2004]