Dodany: 09.08.2011 07:25|Autor:

Zapraszamy do głowy Karola Kalinowskiego.

Szkice pasków, całych plansz, koncepty postaci, bazgroły z brzegów kartek - takie rarytasy czasem czekają czytelników na ostatnich stronach albumów komiksowych.

W "Szkicowniku" znajdują się tylko takie cuda. Karol Kalinowski - autor m.in. wychwalanej i nagradzanej "Łaumy" otworzył przed nami swoje zeszyty, bloki rysunkowe i teczki z pracami, a efekty naszych poszukiwań znalazły się w tym właśnie albumiku. Jest to swoista wycieczka po wyobraźni popularnego KRL-a, w której przeszłość miesza się z przyszłością, a wśród rzeczy, które już dobrze znacie znajdują się te, które dopiero za jakiś czas mają szansę trafić na papier i Wasze półki.

Obok pełnoplanszowych grafik prezentujemy drobne rysuneczki, kadry i całe plansze, często z komentarzami ich twórcy. Na sześćdziesięciu czarno-białych stronach znajdziecie dużo ołówka, sporo tuszu oraz trochę pociągnięć gumką. Dla wielbicieli słowa pisanego mamy kilkustronicowy wywiad z Karolem Kalinowskim oraz możliwie najbardziej kompletną (z naszej strony) listę publikacji tego uznanego komiksiarza.

[ATY, 2011]