Dodany: 22.11.2011 15:59|Autor: gosiaa6

Niesamowita, a jednak prawdziwa

„Niezłomnego” czyta się jednym tchem. Jego Wysoka pozycja na liście bestsellerów Amazona i „New York Timesa” jest w pełni zasłużona. Zagłębiając się w tę książkę, tracimy wręcz kontakt z rzeczywistością. Autorka przenosi nas w inny świat, świat Louisa Zamperiniego – głównego bohatera tej historii. Poznajemy go jako małego chłopca i wraz z nim dorastamy, osiągamy sukcesy, próbujemy pokonać wszelkie przeciwności losu, znosimy ogromne okrucieństwo ze strony innych ludzi.

Historia opisana przez Laurę Hillenbrand z każdą kolejną stroną książki szokuje bardziej. Przepełniona jest faktami, które budzą przerażenie, czasem nawet wywołują niedowierzanie czytelnika. Szczegółowe wspomnienia Louisa dotyczące niebezpiecznej, balansującej na granicy życia i śmierci, niekończącej się tułaczki po bezkresnych wodach oceanu, przyprawiają o dreszcze. Podobne odczucia wywołują opisy nieludzkich warunków, katorżniczej pracy i przemocy ze strony Japończyków, z jakimi zmierzył się, jako jeniec wojenny.

„Niezłomny” to opowieść o człowieku, który nawet w najbardziej krytycznej sytuacji potrafił wykazać się wielką odwagą i przezwyciężyć niemal wszystkie przeszkody. Jego losy zachwycają, przerażają i szokują jednocześnie. Historia wywiera jeszcze większe wrażenie, kiedy uświadomimy sobie, że wszystko, o czym pisze Hillenbrand wydarzyło się naprawdę.