Dodany: 23.11.2011 23:58|Autor:

Książka: Nieprzystojne obnażenie
Sharpe Tom
Notę wprowadził(a): margines

„Od tego czasu dzwoniła kilkakrotnie do Verkrampa, ale jego numer był bez przerwy zajęty. W końcu doszła do wniosku, że ścigając go nie postępuje jak dama. Jeszcze do mnie wróci - pomyślała z pewnością siebie – nie wytrzyma. Każdego wieczora, po kąpieli, podziwiała w lustrze ślady verkrampowych zębów i spała ze swymi podartymi pąsowymi majtkami pod poduszką, dowodem afektu, jaki do niej czuł. Duże potrzeby oralne – myślała z radością, a jej biust falował na zapas”.

Tom Sharpe, angielski pisarz urodzony w 1928 roku, zdobył sławę dzięki swoim powieściom, które łączą w niemożliwy do podrobienia sposób wartką, sensacyjną akcję, ostry erotycznie, ale nie rubaszny humor i brak jakiejkolwiek litości dla nadętych figur i skostniałych instytucji. Niewątpliwie, realia i styl jego powieści kształtowały studia w Lancing College i w Pembroke College w Cambridge oraz służba w Marynarce Wojennej, a następnie prawie dziesięcioletni pobyt w Afryce Południowej. Deportowany do Anglii pracuje jako wykładowca historii w College of Arts and Technology i zaczyna co roku wydawać powieści, które szybko stają się bestsellerami. Bohaterami „Nieprzystojnego obnażenia” są policja i południowo-afrykańscy notable. Niesłychanie zabawna akcja obraca się wokół spraw seksu, prokreacji i uczuć. Ale przesłanie tej książki jest uniwersalne: uświadamia nam, że żyjemy w trochę zwariowanym, ale w pełni ludzkim świecie.

[Wydawnictwo Tenten, 1991]