Dodany: 21.06.2007 19:25|Autor:

Książka: Słownik symboli
Tresidder Jack
Notę wprowadził(a): izabelas

Ilustrowany alfabetyczny informator uwzględniający ponad 1000 symboli. Idealne źródło wiedzy do badań nad kulturą, literaturą, sztuką i mistycyzmem.

Wnikliwe analizy tak uniwersalnych symboli, jak jajo, lew i smok oraz symboli charakterystycznych dla wielkich religii i światopoglądów, na przykład alchemii i różokrzyżowców, dostarczają bogactwa szczegółowych, prowokujących do myślenia informacji.

Dzięki odsyłaczom uwzględnionym w obszernym indeksie ten wspaniale zilustrowany przewodnik jest istną kopalnią wiadomości nieodzownych do zgłębiania najrozmaitszych tematów.

Uniwersalne, niezastąpione źródło informacji o symbolach dla uczniów, studentów, badaczy i miłośników wiedzy.

To fascynujące kompendium zawierające ponad 1000 haseł odkrywa przed Czytelnikiem rozległy tajemniczy świat tradycyjnych symboli. Słownik symboli przedstawiający historię i tradycję ustną dotyczącą znaków ikonicznych jest niezastąpionym przewodnikiem dla wszystkich zainteresowanych pierwotnymi metaforami, które złożyły się na nasz uniwersalny język.

[Wydawnictwo RM, 2005]