Dodany: 24.06.2007 13:22|Autor:

Wyznania mężczyzn, dlaczego opuszczają kobiety i co mogło ich przed tym powstrzymać.

Gdzie popełniłam błąd? - To pytanie zadają sobie wszystkie kobiety, których związek - małżeństwo z dwudziestoletnim stażem czy przelotny romans - nagle się rozpada. Pytają siebie, przyjaciółki, czasem terapeutów. Autorka zwróciła się z tym pytaniem wprost do mężczyzn, inicjatorów rozstania. Ich zaskakujące i pouczające odpowiedzi pozwalają zrozumieć postępowanie mężczyzny, który decyduje się na odejście.

- Strach przed zaangażowaniem emocjonalnym
- Marzenia o idealnej partnerce
- Frustracja wygórowanymi wymaganiami partnerki
- Widmo wcześniejszych związków
- Kryzys wieku średniego
- Lęk przed utratą wolności
- Inna kobieta lub... inny mężczyzna
- Potrzeba przygód
- Strach przed miłością

Nie zawsze możesz zapobiec rozstaniu. Ale zawsze warto zastanowić się, czy na pewno znasz swojego partnera, czy wiesz, czego potrzebuje i jak odbiera twoje postępowanie.

Ta niezwykła, nowatorska książka nie tylko przybliża motywacje mężczyzn, ale również mówi wiele o samych kobietach. Cenne konkretne rady dla obu stron sugerują najlepsze rozwiązanie problemów i są prawdziwą deską ratunku dla wielu par.

Brenda Shoshanna – ceniony nowojorski psycholog, wykładowca wielu uniwersytetów, od dwudziestu pięciu lat prowadzi psychoterapię par zagrożonych rozpadem związku.

[Amber, 2000]