Dodany: 08.01.2012 17:29|Autor:

Książka: Klinika
Fitzek Sebastian
Notę wprowadził(a): cirrostratus

Trzy kobiety, wszystkie młode, piękne i pełne życia, giną bez śladu. Wystarcza tydzień w rękach psychopaty, którego prasa nazywa Łamaczem. Kiedy zostają odnalezione, są całkowicie złamane psychicznie, w żaden sposób nie można się z nimi porozumieć. Jakby były pochowane w swoich ciałach.

Klinika psychiatryczna odcięta od świata przez śnieżną zawieruchę. Łamacz znów się uaktywnia. Podczas przerażającej nocy udowadnia, że ucieczka jest niemożliwa. Czy przywiezionego do kliniki młodego mężczyznę cierpiącego na amnezję łączy coś z psychopatycznym mordercą?

"Powieść skupia w sobie wszystkie elementy najlepszych thrillerów psychologicznych. Układa tory, którymi podążamy, a potem je rozbija. A kiedy wszystko wydaje się jasne, okazuje się, że prawdziwy horror dopiero się rozpoczyna. Ten nowy wspaniały thriller Sebastiana Fitzka to lektura dla czytelników o mocnych nerwach".

"Literaturfest"

[G+J Gruner + Jahr Polska, 2009]

Użytkownik: reniferze 08.11.2013 10:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Trzy kobiety, wszystkie m... | cirrostratus
Trochę ta fabuła przekombinowana, trochę nieprzekonująca.. ale wygląda na to, że mam do Fitzka słabość :). Przeczytałam w jeden wieczór, i na pewno wypożyczę z biblioteki kolejne jego książki. Tylko sama nie do końca wiem, dlaczego :).