Dodany: 29.07.2007 20:04|Autor:

Książka: Ekslibris
King Ross
Notę wprowadził(a): aurico

Londyn, 1660 rok. Isaac Inchbold, astmatyczny londyński księgarz i antykwariusz, otrzymuje niezwykłe zlecenie. Wyrusza na poszukiwania zaginionego podczas wojny Cromwellowskiej manuskryptu, "Labiryntu świata". Jego podróż staje się początkiem odysei przez siedemnastowieczną Europę, od ogarniętej religijną wojną Pragi po zamglone zaułki Londynu. Szukając zaginionego dzieła, Inchbold staje się wbrew własnej woli pionkiem w śmiertelnie niebezpiecznej rozgrywce.

"Ekslibris" to powieść wyśmienicie inkrustowana zagadkami starych szyfrów, mistyfikacji, pasmami zdrad i morderstw.

Ross King jest znawcą literatury angielskiej i kultury europejskiej. Debiutował w roku 1995 głośną powieścią "Domino". Sławę przyniosły mu bestsellerowe książki poświęcone sztuce. Mieszka w Woodstock, historycznym miasteczku niedaleko Oksfordu.

[Dom Wydawniczy Rebis, 2007]

Użytkownik: iamone 29.09.2007 13:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Londyn, 1660 rok. Isaac I... | aurico

Ech... "Ekslibris" to książka nudna, napisana z powodu dość dużej obecnie popularności książek o podobnej tematyce. Autor chyba nie do końca przemyślał swój pomysł na książkę. Owszem, przeczytałam ją do końca - czy raczej dobrnęłam, rozstrzygnięcia niektórych kwestii byłam ciekawa, ale książka nie porywa, nie wciąga, nie intryguje czytelnika od początku do końca. Bo intrygi i mistyfikacje okazują się zbyt proste, byłam zawiedziona tym, jak rozwinęły się pewne sprawy.

Ostrzeżeniem powinno być znajdujące się na okładce książki porównanie do Eco czy Pereza-Reverte. Jeśli ktoś dysponuje dużą ilością czasu - można przeczytać; jeśli nie - lepiej sięgnąć po bardziej wartościową książkę, np. Eco lub Reverte'a.
Użytkownik: czilios 12.03.2010 15:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Londyn, 1660 rok. Isaac I... | aurico
Strasznie nudna książka! Nie polecam. Porównanie do Eco to chyba jakiś żart. W tej książce jedynie ciekawe są odwołania do historii literatury i kultury. Sam się sobie dziwię jakim cudem dotrwałem do końca, ale cały czas miałem nadzieję, że historia się rozwinie. Podsumowując: pomysł świetny wykonanie tragiczne.