Dodany: 24.06.2012 14:45|Autor: rienna

Jesteś tylko moja, Regino

Psycholog, doktor Susan Chandler zaprasza do swojego programu radiowego doktora Donalda Richardsa, autora książki o zaginionych kobietach. W ramach audycji porusza również temat zniknięcia Reginy Clausen, która przepadła bez wieści podczas luksusowego rejsu. Na jej prośbę o pomoc w rozwiązaniu tajemnicy odpowiada jedna ze słuchaczek. Morderca też słucha audycji dr Chandler i nie waha się podjąć wszelkich środków, by ukryć swoją tożsamość. Jedna śmierć pociąga za sobą inne, a wokół dr Susan pojawia się coraz więcej osób o niepewnych zamiarach. Wśród nich jest młody, ambitny prawnik, który wyraźnie coś ukrywa, wspomniany już dr Richards – wdowiec i miłośnik rejsów dalekomorskich, oraz milioner-samotnik. Doktor Susan nie spocznie jednak, dopóki nie odkryje mordercy, który daje swym ofiarom tani pierścionek z turkusem i grawerunkiem „Jesteś tylko moja”.

Wartka akcja i ciekawa intryga to zdecydowane atuty powieści Mary Higgins Clark. Krótkie rozdziały i spora ilość dialogów sprawiają, że książkę czyta się bardzo szybko. Oczywiście nie można nie zauważyć pewnych niedociągnięć czy wręcz absurdów fabuły. Duże zaangażowanie dr Susan w rozwiązanie intrygi można uznać za dosyć niezwykłe, mimo jej dawnej pracy jako prokuratora. Samo rozwiązanie intrygi również wydaje się trochę „naciągane”. Książka ma jednak atmosferę tajemnicy, spotęgowaną rzucaniem podejrzeń na kolejne postaci.