Dodany: 02.10.2012 19:46|Autor:

Książka: Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!
Vujicic Nick
Notę wprowadził(a): Dianka

Nick Vujicic cierpi na fokomelię - rzadkie schorzenie objawiające się brakiem kończyn. Jednak ten niezwykły młody człowiek pokonał niewyobrażalne ograniczenia wynikające z jego niepełnosprawności. Dziś prowadzi aktywne życie, podróżuje po całym świecie i występuje jako mówca motywacyjny, niosąc nadzieję i inspirację milionom ludzi. Nick angażuje się w działalność charytatywną, a równolegle kieruje własną firmą, prowadzi szkolenia biznesowe, przemawia na międzynarodowych konferencjach i spotyka się z głowami państw.

"»Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń« to piękna i budująca opowieść o sile człowieka, która drzemie w jego sercu. Nick Vujicic pływa, surfuje, jeździ po świecie z wykładami, kieruje swoją firmą, pomaga innym, prowadzi program w radiu. Można powiedzieć, że z jego życia płynie przesłanie: »Żyj śmiało! Ten świat jest tego wart«. Szczerze podziwiam".

Marek Kamiński - podróżnik, polarnik, pisarz, założyciel fundacji wspierającej osoby niepełnosprawne

"To nie liczba rąk czy nóg decyduje o naszej sile, ale to, co mamy w głowie. Jeśli Nick uśmiecha się tak często, to każdy, kto narzeka na swoje życie, powinien się zawstydzić, a potem podnieść głowę do góry i wziąć się w garść!"

Jasiek Mela - założyciel Fundacji Poza Horyzonty, najmłodszy i jedyny niepełnosprawny na świecie zdobywca obu biegunów

[Aetos Media, 2012]

Użytkownik: tynulec 24.07.2015 09:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Nick Vujicic cierpi na fo... | Dianka
Oczekiwałam po tej książce zdecydowanie więcej. Wystawiłam ocenę 4,0, ale to taka słabiutka czwórka.. Przez prawie 300 stron powtarza się jedno i to samo zdanie, związane z zaufaniem czy oddaniem się Bogu. Można by powiedzieć o tym zdecydowanie krócej, a efekt byłby lepszy.

Zauważyłam również pewne rozbieżności w opowiadanych historiach. Gdzieś na początku Nick opowiada o swojej przygodzie z wędkowaniem. Mówi wtedy, że udało mu się złowić rybę większą od niego! A potem kolejny raz wraca do tej historii (wyciąga z niej jakąś inną mądrość) i mówi, że ryba była trochę mniejsza od niego. No to większa czy mniejsza?!

Rozumiem, że ten facet dokonał czegoś niemożliwego w swoim życiu, ale zupełnie nie przemówił do mnie jego sposób motywowania do zmiany myślenia, do innego, piękniejszego życia. Nie zainspirował mnie.

Raczej nie sięgnę już po jego kolejną książkę.