Dodany: 21.12.2012 11:36|Autor:

Błyskotliwa kronika powstawania filmu "Śniadanie u Tiffany'ego" i zarazem obraz Ameryki późnych lat 50.

Na kartach książki, w opowieści autora pojawiają się znaczące postaci: pisarz Truman Capote, odtwarzająca główną rolę w filmie Audrey Hepburn, reżyser Blake Edwards, kompozytor Henry Mancini, a także drugoplanowo Marilyn Monroe, Billy Wilder, Akira Kurosawa. S. Wasson wprowadza nas w epokę końca lat pięćdziesiątych, przed czasami Woodstocku, wolnej miłości i antykoncepcji.

Tę książkę czyta się jak powieść o dawnym Hollywood z jego czarami i mitami!

"Pełna porywających, smakowitych szczegółów... Ta książka jest jak dobrze skrojona mała czarna, której »Śniadanie u Tiffany'ego« przyniosło sławę".
"New York Times"

"Potrafi uchwycić spokojną elegancję dawnego Nowego Jorku, jest opowieścią o miłości, manifestem stylu i sposobu na życie".
"New York Magazine"

"Sam Wasson jest fantastycznym obserwatorem i gawędziarzem, jeśli chodzi o sprawy towarzyskie... »Piąta Aleja« jest zarazem melancholijna i błyskotliwa, tak jak opowieść Capote'a o Holly Golightly".
"The New Yorker"

"Wasson przenosi czytelnika na plan filmu, przybliża stosunki panujące wśród członków ekipy i narastające między nimi konflikty, jednocześnie rejestrując wpływ Hepburn na modę, na politykę dotyczącą płci i nową moralność".
"Publishers Weekly"

[Świat Książki, 2012]