Dodany: 31.10.2007 19:18|Autor:

Hitowy autor w swojej najlepszej pisarskiej formie. Zaskakuje, rozśmiesza, demaskuje mity, czasem oburza. Jeśli więc chcesz wiedzieć:

- jakich mężczyzn wybierają kobiety?
- czego mężczyźni boją się najbardziej?
- dlaczego lubią grać w biliard i oglądać football?
- i … czy mężczyzna jest w ogóle światu potrzebny?

tę książkę musisz mieć!

Najnowsza książka Janusza L. Wiśniewskiego to próba zbudowania pomostu pomiędzy naukową teorią i „głosem serca”, tym, co udowodnione, i tym, co odczuwane. Autor demaskuje mity, podważa stereotypy, oburza, rozbawia. Porcja zaskakującej wiedzy o nas samych. Pełna intrygujących faktów, ale też osobista refleksja naukowca. Naukowca z duszą poety.

[Wydawnictwo Literackie, 2007]

Użytkownik: Władziu 17.11.2007 09:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Hitowy autor w swojej naj... | steddl
Witam Wszystkich,
po książkę J.L. Wiśniewskiego sięgnąłem namówiony przez mojego przyjaciela. Z wykształcenia archeolog, już na początku mimo woli się skrzywiłem kiedy autor nagina kilka faktów odnośnie znalezisk archeologicznych. Miałem i mam obawy czy nie robi tego także w innych miejscach, ale to musieliby zweryfikować ludzie lepiej znający te tematy.
Książka (właściwie zbiór artykułów naukowych) interesująca aczkolwiek przez cały czas miałem wrażenie że Wiśniewski obnażając "prawdę" o mężczyznach próbuje przypodobać się kobietom. Pokazać jaki to on jest wrażliwy i obiektywny. Krótko mówiąc czuć wazelinę. Autor skacze z tematu na temat i można odnieść wrażenie, że się czyta przedruki artykułów z Focusa czy Wiedzy i Życie, a nie książkę jako całość. Owszem, Wiśniewski zbliża się do odpowiedzi na tytułowe pytanie, ale jest ona tak żenująco banalna, że ręce opadają.
Literacko jest beznadziejna ale mimo wszystko przeczytać warto żeby czegoś się o mężczyznach dowiedzieć. Obala ona kilka mitów i uzbrojeni w taka wiedzę możemy spokojnie zasiąść do dyskusji o sprawach damsko męskich.

Pozdrawiam
Władziu