Dodany: 19.11.2007 15:23|Autor: Zimna21

"Szukając siebie"

UWAGA! W dalszej części recenzji znajdują się szczegóły fabuły, więc kto nie chce zbyt wcześnie poznać nowych przygód Jess, niech NIE czyta!

Do Jess przyjeżdża jej były chłopak. Tak, były! Mimo że w 4. tomie, na końcu, Jess przedstawia Roba rodzicom jako swojego chłopaka, teraz jest on jej eks. A to dlatego, że w tym tomie Mastriani ma już 18 czy 19 lat! Minęło trochę czasu od naszego ostatniego spotkania, prawda? Studiuje (zgaduj zgadula, co), nadal przyjaźni się z Ruth, ale straciła swój dar. Koniec z FBI i pracą dla Rządu.

Wracając do Roba – przyjeżdża, prosząc, aby odnalazła pewną zaginioną osobę. Twierdzi, że wie o zniknięciu zdolności Jess, ale chce, żeby przynajmniej spróbowała. Miesza jej w głowie, aż biedna bohaterka nie wie już, co ma robić. W końcu, czy nie przestała być "dziewczyną od pioruna"?

Książka mi się podobała, ale nie tak bardzo, jak poprzednie części. Podeszłam do niej z uśmiechem, byłam nawet trochę podekscytowana, że zaraz dowiem się, w jakie tarapaty znów wpadła Jess. Trochę się zawiodłam. A najbardziej żałuję, że Mastriani rozwiązuje tę zagadkę w tak krótkim czasie i bez użycia przemocy. Bo właśnie to w niej lubiłam najbardziej.

Dla ciekawych jej dalszych przygód.

Użytkownik: leooona 16.07.2008 14:59 napisał(a):
Odpowiedź na: UWAGA! W dalszej części r... | Zimna21
Mnie też ta książka troszeczkę zawiodła. Podoały mi sięjej wszystkie tomy, tylko szkoda, że nie ma kolejnych częsci ; (