Dodany: 03.01.2008 14:33|Autor: robinslav

Niesamowite!

Dusza jako byt właściwy, nadrzędny, ciało jako jej dodatek?! Stanowiska i poglądy teologów, spirytystów, parapsychologów, okultystów czy wreszcie naukowców. Pojmowanie, rozumienie duszy w religiach świata. Relacje osób, które przeżyły śmierć kliniczną - światła, głosy, uczucie nadświadomości i ponadludzkiej, pozaziemskiej wiedzy. Zjawiska OBE (Out of the Body Experiences) - eksperymenty z wychodzeniem poza ciało.

Krzysztof Boruń wprowadza również czytelnika w tak interesujące tematy, jak chociażby reinkarnacja, opętanie, istnienie duchów, przewidywanie przyszłości.

Czy maszyny mogą posiadać duszę? To tylko jedno z setek pytań, na które pisarz próbuje znaleźć odpowiedź.

Treść podana w pedantycznie zorganizowany i uporządkowany sposób, a jednocześnie interesująco i absorbująco do tego stopnia, że przeczytałem pozycję Borunia ubolewając, że dotarłem w tak szybkim tempie do jej strony ostatniej!

Na koniec pytanie, które sformułował pisarz, a które przecież nierzadko spędza nam sen z powiek - czyż to nie ograniczoność naszego mózgu, naszego umysłu blokuje nam drogę do wielkiego POZNANIA?

Wspaniała, a szczególnie dziś, w dobie pogoni za pieniądzem, karierą i władzą, potrzebna pozycja!